Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Zecharia Sitchin "Wojny bogów i ludzi. Księga trzecia kronik Ziemi"

Dostępność: Książka dostępna
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 36,00 zł 36.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Wiosną 1947 roku pewien pastuszek szukający zagubionej owcy wśród jałowych skał na wybrzeżu Morza Martwego odkrył grotę, w której znajdowały się hebrajskie zwoje, ukryte w glinianych dzbanach. Te i inne zwoje, znalezione w następnych latach w tamtej okolicy – znane jako zwoje znad Morza Martwego – przeleżały nietknięte blisko dwa tysiące lat, ukryte w owych niespokojnych czasach, gdy Judea wyzywała potęgę Cesarstwa Rzymskiego.
   Jeden z najdłuższych i najkompletniejszych zwojów dotyczy przyszłej wojny, wojny ostatecznej, jaka nastąpi u kresu czasów. Tekst ów, któremu uczeni nadali tytuł Reguła wojny synów światłości z synami ciemności, obrazuje rozwój działań wojennych – lokalne bitwy angażujące początkowo bezpośrednich sąsiadów Judei będą się toczyć z coraz większą zaciętością i w coraz większej skali, aż ogarną cały świat starożytny: „Pierwszym starciem synów światłości z synami ciemności, to jest z armią Beliala, będzie atak na wojska Edomu, Moabu, na terytorium Ammonitów i Filistynów; potem na Kittimitów z Asyrii i na tych gwałcicieli przymierza, którzy niosą im pomoc [...]”. Po tych bitwach „zaatakują władców Egiptu”, a „w odpowiednim czasie ruszą przeciw królom Północy”.
   W tej wojnie ludzi, głosi przepowiednia zwoju, Bóg Izraela odegra aktywną role:
   „Tego dnia, w którym upadną władcy, rozgorzeje tytaniczna walka i nastąpi rzeź w obecności Boga Izraela.
   Albowiem jest to dzień, który On wyznaczył od dawna na ostateczną bitwę z synami ciemności”.

   Końcową bitwę „w dniach ostatecznych” przepowiedział już prorok Ezechiel, gdy prorokując przeciwko Gogowi i Magogowi powtórzył, że sam Pan „wytrąci łuk z twojej lewej ręki i sprawi, że twoje strzały wypadną z twojej prawej ręki”. Jednak zwój znad Morza Martwego idzie dalej, przepowiadając w tych bitwach rzeczywisty udział wielu bogów, którzy staną do walki u boku śmiertelników:
   „Owego dnia hufiec istot boskich i zgromadzeni śmiertelnicy przystąpią ramię w ramię do walki i rzezi.
   Synowie światłości będą walczyć z synami ciemności, okazując boską moc wśród burzliwego zgiełku, wśród okrzyków wojennych bogów i ludzi”.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl