Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Zecharia Sitchin "U kresu czasów. Armagedon i proroctwa powrotu. Księga siódma Kronik Ziemi"

Dostępność: Książka dostępna
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 36,00 zł 36.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Gdziekolwiek się zwrócić, ludzkość zdaje się być ogarnięta apokaliptyczną trwogą, mesjanistycznym żarem i obawą Końca Czasów.
   Fanatyzm religijny manifestuje się w wojnach, rebeliach i rzeziach "niewiernych". Armie zebrane przez królów Zachodu walczą z armiami królów Wschodu. Zderzenie cywilizacji wstrząsa fundamentami tradycyjnych sposobów życia. Miasta pogrążają się w masowych mordach; wielcy i potężni szukają bezpieczeństwa, otaczając się murami. Naturalne kataklizmy i coraz to okropniejsze katastrofy wprawiają ludzi w zdumienie: Czy ludzkość zgrzeszyła, czy doświadcza gniewu Bożego, czy zasługuje na następny wyniszczający potop? Czy jest to wypełnianie się proroctw Apokalipsy? Czy może być – czy przyjdzie – Zbawienie? Czy jest to świt czasów mesjanistycznych?
   Czas – XXI wiek – czy było to w XXI wieku prz. Chr.? Właściwa odpowiedź brzmi: tak i tak, zarówno w naszych czasach, jak i w tamtych – starożytnych. Jest to choroba czasów obecnych oraz czasów sprzed czterech tysiącleci z okładem; a zdumiewające podobieństwo wynika z wydarzeń, jakie tymczasem nastąpiły – wiąże się z okresem mesjanistycznej żarliwości w dniach Jezusa.
   Te trzy kataklizmowe okresy w dziejach ludzkości i jej planety – dwa zapisane w kronikach przeszłości (pierwszy ok. 2100 prz. Chr., drugi – kiedy datowanie prz. Chr. zmieniło się na A.D.) oraz trzeci w zbliżającej się przyszłości – wiążą się ze sobą; jeden doprowadził do drugiego, jeden może być zrozumiany tylko przez zrozumienie drugiego. Teraźniejszość wyrasta z przeszłości, przeszłość jest przyszłością. Zasadnicze dla wszystkich trzech okresów jest mesjanistyczne oczekiwanie; a tym, co je łączy, jest proroctwo.
   Jak zakończy się obecny okres kłopotów i udręk – co wróży przyszłość – żeby na to odpowiedzieć, trzeba zagłębić się w dziedzinę proroctwa. Nie będziemy tworzyć melanżu nowo odkrytych proroctw, których głównym magnesem jest strach przed Sądem Ostatecznym i Końcem, lecz zaufamy unikatowym starożytnym zapisom, dokumentującym przeszłość, przepowiadającym przyszłość i utrwalającym poprzednie oczekiwania mesjanistyczne. Zapisom prorokującym przyszłość w starożytności i – jak się sądzi – przyszłość mającą dopiero nadejść.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl