Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Walter Hain "Jego królestwo było nie z tego świata"

Dostępność: Książka dostępna
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 26,00 zł 26.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Objętość 144 str., 30 ilustracji czarno-białych w tekście.

   Jeśli treści zawarte w Biblii – oraz w innych dawnych księgach – zinterpretujemy nie z punktu widzenia psychologii, lecz dosłownie, to być może odniesiemy wrażenie, że pewne „boskie postacie” przybyły z „nieba”. Dziś przez „niebo” rozumiemy Wszechświat, może to zatem znaczyć, że niektóre „boskie objawienia” były pochodzenia pozaziemskiego.
   Nawet narodziny Jezusa zawierają elementy nieziemskie. W Biblii czytamy bowiem: „Gdy matka jego, Maria, została poślubiona Józefowi, okazało się, że zanim się zeszli, była brzemienna z Ducha Świętego. A Józef, mąż jej, będąc prawym i nie chcąc jej zniesławić, miał zamiar potajemnie ją opuścić. I gdy nad tym rozmyślał, oto ukazał mu się we śnie anioł Pański i rzekł: – Józefie, synu Dawidowy, nie lękaj się przyjąć Marii, żony swej, albowiem to, co się w niej poczęło, jest z Ducha Świętego. A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego” (Mat. 1, 18-21).
   Maria, kobieta prosta, „zanim się zeszła” z Józefem, „była brzemienna”. W jej łonie dojrzewała istota, która wejdzie do historii. Zaszła w ciążę, nie współżyjąc z mężem. Przesłanie przekazał „anioł” i jeszcze raz dobitnie wyłożył rzecz całą Józefowi: „A oto panna pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: Bóg z nami” (Mat. 1, 23). Cokolwiek by to wszystko miało znaczyć, Józef uczynił, co mu nakazano: „i przyjął żonę swoją. Ale nie obcował z nią, dopóki nie powiła mu syna, i nadał mu imię Jezus” (Mat. 1, 25).
   Józef, cieśla, nie postąpił z żoną tak, jak postąpiłby każdy mężczyzna: „nie obcował z nią, dopóki nie powiła mu syna”.
   Ludzie głębokiej wiary nie powinni zastanawiać się nad tym problemem. Było, jak było – i koniec! Ale nie wszystkich to zadowala. Ze zdarzeniem tym łączy się za dużo „zdarzeń materialnych”, nie dopuszczających wyjaśnienia wyłącznie psychologicznego...

   Kim zatem był Jezus? Jak brzmi jego prawdziwe imię? Gdzie się urodził? Kiedy? Dlaczego Kościół katolicki ustalił, żeby Boże Narodzenie obchodzić akurat 25 grudnia, w dniu, który wcale nie jest rocznicą narodzin Chrystusa, a Wielkanoc w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca? Książka przynosi nierzadko kontrowersyjne odpowiedzi na te i inne drażliwe pytania.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl